Október

01.10.2017
  • Letné mesiace nám priniesli v našej farnosti náhle a neočakávané situácie, na ktoré bolo potrebné promptne reagovať. Jednou z takých vecí bolo odstúpenie našich kostolníkov p. Ireny Zahornackej a jej brata Jozefa Zahornackého. V našej farnosti nastal čas, kedy dochádza ku generačnej výmene v rámci laických spolupracovníkov vo farnosti - kostolníkov. Novou p. kostolníčkou sa od 1.10.2017 stala p. Terézia Zahornacká s pomocníčkami p. Gizkou Uličnou, p. Máriou Staroveckou.
  • Pre zlý technický stav nášho orgánu bolo nutné riešiť jeho opravu. Pristúpili sme k výmene starého motora i k ďalším nevyhnutným reštaurátorským prácam.
  • Počas celého mesiaca prebiehala v kostolnom sklade kompletná renovácia a sanácia priestorov, počnúc novou maľovkou až po inštaláciu nového policového systému.
  • V kostole bolo nainštalované nové ozvučenie mikrofónov, ktoré prispelo ku skvalitneniu bohoslužobných obradov.